Witam serdecznie. Gotuję jedzenie domowe i po domowemu, podobnie jak mój dziadek i mama. Do prowadzenia bloga kulinarnego namówiła mnie przyjaciółka oraz dzieci. Mam nadzieję, że Wam się spodobają moje dania i przepisy.

Wyszukaj przepis dla siebie

środa, 7 sierpnia 2019

Skrzydełka KFCskładniki: 2 kg skrzydełek,1 płaska łyżeczka soli morskiej,0,5 łyżeczki pieprzu kolorowego,0,5 łyżki pieprzu cytrynowego,0,5 łyżki papryki czerwonej słodkiej w proszku.

ciasto naleśnikowe: 2 jajka,0,5 łyżeczki soli morskiej,0,5 łyżki pieprzu białego,0,5 łyżki papryki czerwonej słodkiej w proszku,2 szklanki mąki,1,5 szklanki mleka.

dodatkowo: bułka tarta do panierowania,olej do smażenia.

wykonanie: Skrzydełka umyć, osuszyć, poucinać lotki, skrzydełka podzielić na dwie części, obsypać przyprawami z opisu,Dokładnie wymieszać rękoma. Odstawić do przejścia przypraw w mięso.Dokładnie wymieszać rękoma. Odstawić do przejścia przypraw w mięso.W między czasie przygotować ciasto naleśnikowe.Tak przygotowane skrzydełka zanurzać w cieście naleśnikowym następnie obtoczyć w bułce tartej, smażyć w głębokim oleju, (rozgrzanym), na wolnym ogniu z obu stron na złoty kolor.Podawać kto z czym lubi. Są pyszne na gorąco jak i na zimno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne w tym miesiącu