Reklama

Wyszukaj przepis

Mięso z chrząstką w sosie.

Ja nie należę do osób bogatych ale zawsze staram się urozmaicić dania które przyrządzam dla mojej rodziny. Są bardzo zadowoleni z tego co ugotuję lub upiekę jestem samoukiem nie kończyłam szkoły kulinarnej lecz krawiecką, nie to że się przechwalam ale każdy co u mnie coś skosztował zawsze pochwalą czyli nie jest tak źle. Moim zdaniem nie trzeba być bogatym aby smacznie zjeść.

 składniki : 1 kg mięsa z chrząstką,
1 łyżka czerwonej papryki słodkiej w proszku,
0,5 łyżki pieprzu cytrynowego,
szczypta oregano,
2 łyżki suszonej włoszczyzny ( mam swojską od mamy ),
4 szklanki wody ( szklanka pojemność 210 ml. )
0,5 dużej cebuli lub jedna średnia,
2 małe liście laurowe,
4 ziarenka ziela angielskiego,
2 łyżki oleju.
wykonanie : Kupione mięso z chrząstką jeśli są mocno duże kawałki to pokroić w mniejsze. Dodać przyprawy czyli czerwoną paprykę, pieprz cytrynowy, oregano i olej. Wszystko dokładnie wymieszać do połączenia się przypraw z mięsem.
Tak przygotowane mięso przełożyć na suchą patelnię i podsmażyć co jakiś czas mieszając aby się nie przypaliło. W międzyczasie do garnka wlać przegotowaną wodę, dodać suszoną włoszczyznę.

 Gdy mięso jest już dość podsmażone, przełożyć je z całą zawartością z patelni do garnka z wodą i włoszczyzną. Dusić pod przykryciem do czasu miękkości mięsa i chrząstek.

W czasie duszenia się mięsa dodać ziela angielskie, listki laurowe i doprawić do smaku ulubioną przyprawą z dodatkiem soli lub solą. następnie dodać pokrojoną cebulę  ( dodana cebula fajnie zmienia smak mięsa ). Całość nadal dusić pod przykryciem do powstania sosu a wyparowania wody.


 Obiad podałam z kaszą jęczmienną oraz ogórek kiszony z cebulką w oleju doprawiony solą i pieprzem.

Komentarze

Popularne posty