Reklama

Wyszukaj przepis

Mleczna z dynią i lanymi kluskami.

Dziś mam dzień dyniowy, zwariowany zawrót głowy. Mąż zażyczył sobie zupki takiej jak mu gotowała mama, koniecznie z kluskami lanymi. Więc szybko zadzwoniłam do mamy i zapytałam jak się robi kluski lane, no i zrobiłam wyszły idealne. A zupka za każdym razem jak gotuję z dyni wychodzi co raz to smaczniejsza.

 składniki : 

2 litry mleka 3,2 %,
1 kilogram już obranej i oczyszczonej dyni.
składniki na kluski lane.
4 jajka,
4 łyżki mąki pszennej.
 Dynię już obraną i oczyszczoną pokroić w kostkę. Gdy mleko się zagotuje wsypać przygotowaną dynię i gotować do jej miękkości.
 W czasie gdy dynia gotuje się na mleku na wolnym ogniu zrobić kluski lane, czyli jajka roztrzepać widelcem lub od razu dosypać mąkę i wszystko dokładnie wyrobić również widelcem na jednolitą masę.

 Gdy dynia jest już dość miękka wtedy za pomocą łyżki cedzakowej lub łyżką wlewać małe strumienie ciasta i od razu mieszać zupę. Kluseczki wychodzą delikatne jak pianka.

 Taka zupka jest smaczna i moim zdaniem zdrowa. Można ją jeść na słono jak również na słodko. Kto jeszcze takiej nie jadł polecam serdecznie, wiem że nawet w szpitalach takiej nie serwują ale my bardzo ją lubimy.


Komentarze

Popularne posty