Reklama

Wyszukaj przepis

Kacze uda bez kości w sosie.

Dziś na obiadek wymyśliłam kacze uda ale inaczej niż zawsze ponieważ mięso oddzieliłam od kości i wyszło fajne danie tym bardziej że duszone i sos sam się zrobił bez dodatku mąki. Już wiecie że mam swój drób dlatego każdego dnia mogę robić inne danie a to z kaczki, gęsi lub kurczaka brojler czy kury, fakt że moje mięso jest tak tłuste że bardzo często zbieram tłuszcz z robionych potraw bo kto by zjadł takie tłuste jedzenie. To prawda że dłużej gotuję czy też duszę lub piekę swojskie mięso ale smak wow ma fajny kleik po upieczeniu.

 składniki : 1,100 kg ud kaczych ( mam swoje ),
1 łyżka przyprawy do kurczaka,
1 łyżka pieprzu cytrynowego.

dodatkowo : 2 szklanki wody ( szklanka pojemność 210 ml ),
1 łyżka suszonej włoszczyzny ( mam od mamy ),
0,5 łyżeczki przyprawy z solą.
 wykonanie : Przygotować kacze uda, oddzielić kość od mięsa. Gotowe mięso położyć do miski. ( Proszę nie zwracać uwagi na deskę odcisnęła mi się gazeta, po oddzieleniu mięsa od kości każdy kawałek umyłam ).

 Tak przygotowane kawałki mięsa posypać przyprawami i dokładnie wetrzeć je w mięso, odstawić na 15 minut aby mięso wchłonęło przyprawy.

 Skórę na mięsie naciąć w każdym kawałku. Następnie kłaść mięso na rozgrzaną patelnię skórą do strony patelni i podsmażyć z obu stron na rumiano.


Do garnka wlać 2 szklanki wody, dodać suszoną włoszczyznę oraz przyprawę z solą. Ułożyć usmażone mięso i dusić pod przykryciem na wolnym ogniu  do czasu wyparowania 1 szklanki wody.

 Następnie odkryć pokrywkę i nadal dusić na wolnym ogniu do czasu aż będzie mięso mięciutkie i zrobi się sos .
 Mój obiadek dziś podałam z ryżem oraz sos z mięsa kaczki i surówka z cebuli, ogórka kiszonego z olejem.


Komentarze

Popularne posty