Reklama

Wyszukaj przepis

Domowy makaron z bazylią i oregano.

Mam katar zatokowy i zachciało mi się rosołku, więc szybko go wstawiłam ze swojego kurczaka brojlera do tego swojski makaron. Powiem wam szczerze nienawidzę zapachu bazylii z oregano też na bakier ale nie żałuję że dodałam je do makaronu w ogóle nie czuć a makaron idealnie nadaje się do rosołu polecam serdecznie.

 składniki : 2 szklanki mąki pszennej ( szklanka pojemność 210 ml ),
1 jajko,
0,5 łyżeczki soli,
0,5 łyżeczki oregano,
0,5 łyżeczki bazylii,
0,5 szklanki mocno ciepłej wody,
1,5 łyżki oleju.
 Do miski wsypać mąkę, dodać suszoną bazylię i oregano, jajko i sól. Jajko przebić wlać mocno ciepłą wodę i szybkim ruchem łyżką wymieszać aby mąka się nie sparzyła.
 Jak już mąka z wodą jest wymieszana wyrabiać ciasto tak długo aż wchłonie całą mąkę z miski. Następnie dodać olej i nadal wyrabiać aż ciasto wchłonie cały olej. Pozostawić pod ściereczką aby ciasto odpoczęło około 5 minut.


 Gdy ciasto już odpoczęło wysypać stolnicę obficie mąką wyłożyć ciasto posypać je mąką i rozwałkować na dowolną grubość co jakiś czas podsypując mąką. Rozwałkowane przekroić i wzdłuż i w poprzek na mniejsze kawałki ciasta.


 Każdy kawałek ciasta osobno zwijać w rulon i nożem ucinać dowolną grubość makaronu ( ja dziś chciałam wstążeczki czyli grubszy makaron ). Pokrojony makaron wyłożyć rozwijając z rulonika na ściereczce wysypanej mąką, co jakiś czas go przekręcić  aby się nie skleił.


 W czasie zanim pokroimy cały makaron, wstawić wodę i posolić ją. Gdy się zagotuje włożyć makaron dodać jeszcze około łyżki oleju, zamieszać i od czasu zagotowania się makaronu gotować go na wolniutkim ogniu około 3 - 5 minut. Ugotowany makaron przelać na durszlak i zahartować go zimną wodą mieszając.


 Tak jak pisałam taki makaron nadaje się idealnie do rosołu ale nie tylko może być również do pomidorowej.

 Makaron podałam ze swojskiego kurczaka brojler wyszedł pyszny i klarowny gotowałam na wolniutkim ogniu około 2,5 godziny.


Komentarze

Popularne posty