Reklama

Wyszukaj przepis

Frytki z obierek ziemniaczanych.

Podam wam przepis na wykorzystanie obierek kiedy przygotowujemy obiad i obieramy ziemniaki, tak tak dokładnie o tym mowa będą pyszną przekąską frytki przygotowane z obierek ziemniaczanych. Nie wiem czy kiedyś o tym słyszeliście albo czy przygotowywaliście ja ten pomysł mam od koleżanki dawno temu gdy byłam u niej z moimi jeszcze małymi dziećmi, ona przygotowywała właśnie takie frytki swoim dzieciom, bardzo nam to smakowało dlatego postanowiłam że podam wam prosty przepis a i wykorzystanie produktu do zjedzenia.

składniki :

400 g obierek,

1 szklanka oleju ( szklanka poj. 210 ml ),

sól.


wykonanie : Obierki z obieranych do obiadu ziemniaków dokładnie umyć, następnie wszystkie przelać na durszlak aby ociekły z nadmiaru wody w której były myte. Obierek można dużo więcej ja zrobiłam tylko dla syna aby wam pokazać jak można wykorzystać obierki nie wyrzucając ich do śmietnika.

Jak już obierki dokładnie ociekły z nadmiaru wody, wtedy na małą głębszą patelnię wlać olej. Włożyć część ociekniętych z wody obierek i smażyć na średnim ogniu na rumiany kolor co jakiś czas przekręcając je widelcem.
Usmażone frytki z obierek ziemniaczanych przełożyć na ręcznik papierowy aby tłuszcz się wchłonął w ten ręcznik wtedy są chrupkie i nie czuć tłuszczu. Z ręcznika frytki obierkowe przełożyć na talerz i posolić według swego smaku solą lub przyprawą do ziemniaków.
Usmażone i posolone lub obsypane przyprawą do ziemniaków frytki obierkowe można zajadać z grzybkami w occie lub jako przekąskę na wieczorne chwile przed telewizją a nawet na imprezy ze znajomymi. Podejrzewam że będą zaskoczeni tak przygotowaną przekąską.

Komentarze

Popularne posty