Reklama

Wyszukaj przepis

Groszkowa pyszna i zdrowa.

Dziś na obiadek poleca się zupka z zielonego groszku z marchewką oczywiście z puszki. Zupka wyszła bardzo dobra tym bardziej że my uwielbiamy zupki o wiele bardziej można najeść się zupą niż drugim daniem. U nas zupy to mogłyby być codziennie ale czasami trzeba odmiany i zrobić drugie danie choć na zupach da się przeżyć. Jeśli też tak uważacie zachęcam do przepisu na wyżej wymieniona zupkę.

składniki :

500 g porcji rosołowych z kurczaka,

6 - 8 ziemniaków ( w zależności od gęstości zupy ),

2 puszki groszku z marchewką,

2 łyżki suszonej włoszczyzny,

1,5 łyżeczki przyprawy uniwersalnej,

200 ml śmietany 30 %,

15 g świeżego koperku,

20 g świeżej natki pietruszki.


wykonanie : Do garnka wlać dwa litry wody, dodać umyte porcje rosołowe i całość od zagotowania gotować na wolnym ogniu do pełnej miękkości mięsa na porcjach, w międzyczasie gdy wywar się gotuje zdjąć powstałe w czasie gotowania szumowiny. Gdy już mięso na porcjach jest całkowicie miękkie, wyjąć je z wywaru aby ostygły. Zaś do wywaru dodać ziemniaki pokrojone w kostkę, dodać suszoną włoszczyznę oraz wsypać przyprawę uniwersalną, całość gotować na wolnym ogniu od zagotowania do miękkości ziemniaków. W czasie gdy ziemniaki są już prawie miękkie dodać poszarpane mięso z porcji i gotować do pełnej miękkości ziemniaków.

Jak w wywarze ziemniaki są już wystarczająco miękkie, wtedy dodać groszek z marchewką oczywiście wylewając z niego zalewę, chwilkę pogotować i próbując doprawić do smaku przyprawa uniwersalną . Następnie wkroić świeży koperek oraz natkę pietruszki zamieszać i dosłownie przez minutkę zagotować.
Gdy już zupa się zagotowała przez wyznaczony czas wlać śmietanę 30 % , zamieszać szybkim ruchem łyżki aby śmietana się nie zważyła lekko zagotować i zdjąć z ognia. Jeśli ktoś z państwa nie lubi śmietan można pominąć i ugotować czystą zupę bez śmietany. Równie dobrze będzie smakowała jak ta z dodaną śmietaną.
Zupa wyszła tak smaczna że nic nie zostało, jeżeli ktoś z państwa ma ochotę można z takiej zupy przygotować  z niej zupę krem, my akurat zup kremów nie lubimy dlatego gotuję zwykłe zupy z ziemniakami lub z dodatkiem kasz czy ryżu. Zupę jeszcze gorącą można posypać świeżo zmielonym pieprzem czarnym, jeżeli ktoś lubi można jeść zupę z kromka chleba.Komentarze

Popularne posty