Reklama

Wyszukaj przepis

Ćwiartki kurczaka w przyprawach

Witam was serdecznie w środku tygodnia jak się  prezentuje dzisiaj wasze menu obiadowe u nas właśnie były ćwiartki kurczaka w przyprawach pieczone w piekarniku. Bardzo chętnie podzielę się z wami przepisem ponieważ mięso wyszło super smaczne. Jeżeli lubicie mięso z kurczaka to ten przepis jest dla was stworzony będziecie mega zachwyceni jego smakiem i zapachem oraz będziecie często wracać do tego przepisu a nawet go ulepszać tak jak ja to robię coraz to inne przyprawy dodaję i eksperymentuje. W przygotowaniu nie ma nic trudnego jedyne co to tylko czas oczekiwania bo zapach pieczonego mięsa jest tak intensywny że aż żołądek skręca z głodu 😂😂😂😂😂😂.

składniki :

1,5 kg ćwiartek z kurczaka,

1 łyżka przyprawy do kurczaka złocistego,

0,5 łyżki przyprawy ziołowej do kurczaka,

0,5 łyżki papryki czerwonej słodkiej,

0,5 łyżki ziarenka smaku,

2 łyżki oleju.


wykonanie : Przygotować ćwiartki z kurczaka, umyć je i oczyścić lekko osuszyć następnie każdą ćwiartkę ponacinać od strony skóry. Posypać wszystkimi przyprawami wlać olej i dokładnie za pomocą rąk po nacierać tak aby przyprawy wchłonęły się w mięso ćwiartek odstawić na godzinę do dwóch aby mięso przegryzło się z przyprawami.

Gdy ćwiartki w przyprawach odstały już swój czas wszystkie przełożyć na blaszkę, oczywiście również polać je płynem który powstał w czasie gdy ćwiartki stały w przyprawach. Wstawić do zimnego piekarnika, ustawić go na dwieście stopni i piec 1,5 godziny, ćwiartki przekręcić w czasie pieczenia czyli po godzinie pieczenia na drugą stronę czyli częścią bez skóry w górę  a przed końcem pieczenia czyli z 15 minut przed końcem odwrócić skórą ku górze aby skórka ładnie się podpiekła, oczywiście wszystko jest zależne od piekarnika.
Upieczone jeszcze gorące ćwiartki z kurczaka podałam z ziemniakami lekko okraszonymi tłuszczem z pieczonego mięsa oraz jako surówka sałata masłowa na słodko - kwaśno ze śmietaną. Kurczak wyszedł tak smaczny że rodzince aż dech zaparło z wierzchu mocno chrupiący a w środku wilgotny i kruchy nie suchy. A już nie wspomnę o zapachu gdy ćwiartki zostały wyjęte z piekarnika.








Komentarze

Popularne posty