Wilgotny sernik z mlekiem w proszku bez spodu
Kochacie serniki? ja po prostu nie wyobrażam sobie świąt bez sernika a zwłaszcza mój mąż on jest po prostu koneserem serników, inne ciasta mogą dla niego nie istnieć. Sernik który chcę wam zaprezentować to najwspanialszy i najbardziej wilgotny jaki kiedykolwiek zrobiłam, tak wiem mam wiele przepisów na serniki ale myślę że i ten bardzo was zainteresuje a z obserwacji na moim blogu zauważyłam że wolicie ciasta które wstawiam. Mój sernik przygotowałam z twarogu z wiaderka większość mówi że z takiego twarogu sernik nie wyjdzie a ja chcę wam udowodnić że wyjdzie i na dodatek bardzo smaczny a wisienką na torcie 😂 czyli na serniku jest polewa a mianowicie masa krówka która podkreśla smak pieczonego sernika. W takim przypadku zachęcam do zapoznania się z przepisem na pewno będziecie zachwyceni
składniki:
- 1 kg twarogu z wiaderka,
- 1,5 szklanki cukru,
- 8 jajek rozmiar M,
- 1,5 szklanki mleka 3,2 %,
- 1,5 szklanki oleju,
- 2 budynie śmietankowe 40 g każdy,
- 1 całe mleko w proszku ciemne 400 g,
- 2 łyżeczki aromatu śmietankowego,
- 1 szczypta soli
dodatkowo:
- 1 puszka masy krówka 510 g,
- dowolna posypka kolorowa
wykonanie:
Do misy robota PLANETARNEGO lub zwykłej miski dodać całe jajka 8 sztuk oraz wsypać 1,5 szklanki cukru i szczyptę soli całość dokładnie miksować na jednolitą masę jajeczną następnie przełożyć z wiaderka 1 kg twarogu i wlać 2 łyżeczki aromatu śmietankowego również zmiksować do połączenia się wszystkich składników czyli masy jajecznej z twarogiem, następnie wsypać całe mleko (najlepsze jest te w ciemnym opakowaniu), wsypać oba proszki budyniu po czym wlać mleko 1,5 szklanki oraz olej również 1,5 szklanki całość bardzo dokładnie zmiksować jeśli na bokach miski znajduje się część mleka w proszku zebrać go łopatką kuchenną i nadal miksować (masa będzie lejąca ale taka ma być więc proszę się nie przejmować)
Gdy już masa sernikowa została przygotowana należy przygotować blaszkę o wymiarach 39,5/25 centymetry może być trochę mniejsza wyłożyć ją papierem do pieczenia, przelać całą przygotowaną masę sernikową wyrównać wierzch następnie rozgrzać piekarnik ustawiając go na 180 stopni do już rozgrzanego wstawić najlepiej na kratce od piekarnika druga półka od dołu i piec przez 1 godzinę i 15 minut do ładnego zarumienienia się wierzchu sernika. 15 minut przed końcem nakryć sernik błyszczącą stroną foli w stronę ciasta i tak piec do końca czasu, po upieczeniu sernik pozostawić w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami zdjąć folię aluminiową i tak pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Po ostygnięciu przełożyć na wierzch sernika całą masę krówka rozsmarowując ją po całości ciasta, można dowolnie ozdobić kolorową posypką
Mój sernik opadł minimalnie po za tym wyszedł bardzo wilgotny dosłownie rozpływający się w ustach a zrobiłam go z mego innego przepisu z tym że zmieniłam tylko ilość składników sernik z mlekiem w proszku bez ciasta sernik tak szybko znika że najlepiej zrobić dużą blachę a położenie na niego masy krówka podkreśla jego wspaniały smak gdzie serdecznie polecam o ile uwielbiacie serniki









Komentarze
Prześlij komentarz