Reklama

Wyszukaj przepis

Buraczkowa z fasolą.

Dziś dzień nowy kolorowy, słonko świeci cieszą się dzieci. Ja jak zwykle w garach siedzę aby uszczęśliwić rodzinę i przyjaciół którzy są u mnie.
 składniki : Dowolne porcje z kurczaka ( mam swoje brojler ), 1 duża marchew, 500 g buraczków w słoiku, 2 łyżki natki pietruszki, 1 mała śmietana 18 %, 6 - 8 ziemniaków, 1 puszka drobnej fasoli , 1 łyżka cukru, ocet według swego smaku.
 wykonanie : Do garnka wlać 3 litry wody, dodać umyte mięso oraz marchew pokrojoną dowolnie, gotować do miękkości mięsa ( za to że mam swoje to dość długo się gotuje i ubędzie co najmniej 1 litr wody ). Gdy mięso jest już miękkie dodać ziemniaki pokrojone w kostkę i również gotować do miękkości ziemniaków. Jak już ziemniaki są miękkie dodać buraczki ze słoika ( mam swoje ), doprawić do smaku ulubioną przyprawą w formie jarzynki. Dodać fasolę ( wodę z fasoli odlać ), gotować chwilkę. W międzyczasie śmietanę rozprowadzić z wywarem od zupy. Zalać zupę zagotować. Na koniec dodać drobno pokrojoną natkę pietruszki i również zagotować. Uwielbiamy buraczki w każdej postaci jednak w zupie najbardziej.


Komentarze

Popularne posty