Reklama

Wyszukaj przepis

Pieczarkowa z makaronem.

Jak wam mija dzień? u mnie dziś jakiś senny chyba ta zmienna pogoda robi swoje, no cóż ale jeść trzeba dlatego dziś polecam szybką w przygotowaniu zupkę. U mnie trochę dłużej się gotowała ponieważ robiłam ją na swojskiej gęsi ale to nie ważne z jakiego mięsa. Ważny jest efekt końcowy no i oczywiście smak zupy.

 składniki :
Dowolny kawałek mięsa z kością ( u mnie uda gęsi ),
1 duża marchew,
500 g pieczarek,
1 mały pęczek natki pietruszki,
1 mały pęczek kopru,
3 szklanki makaronu ( u mnie świderki, szklanka pojemność 210 ml ),
1 łyżka przyprawy z dodatkiem soli,
1 mała śmietana,
1 łyżeczka cukru.
 wykonanie : Do garnka wlać 2 litry wody dodać dowolne mięso ( mogą być nawet skrzydełka ) oraz marchew pokrojoną dowolnie. Gotować do miękkości mięsa, w czasie gotowania gdy mięso jest już prawie miękkie dodać przyprawę z solą i pogotować do całkowitej miękkości mięsa. Gdy mięso jest już miękkie wyjąć go z wywaru. W międzyczasie przygotować pieczarki obrać je i pokroić w dowolne kawałki razem z nóżkami. Przygotowane pieczarki wsypać do wywaru i gotować do miękkości pieczarek.

Jak już pieczarki w wywarze są miękkie, wsypać makaron i gotować na wolnym ogniu do jego miękkości. W czasie gdy gotuje się makaron w zupie, śmietanę rozprowadzić z wywarem od zupy oraz łyżeczką cukru ( dodany cukier nie skwasi śmietany dodanej do zupy ).

Przygotowaną wcześniej śmietaną zalać zupę i zagotować. Pod koniec gotowania dodać pokrojoną świeżą natkę pietruszki oraz koper i ponownie zagotować.

Zupa wyszła bardzo smaczna, ja wolę z ziemniakami ale mąż się uparł żeby zrobić z samym makaronem i powiem że nie żałuję. Zapach zupy roznosił się po całym domu. Taką zupę można bardzo szybko przygotować jest to tylko zależne od mięsa na jakim gotujemy. Serdecznie polecam.


Komentarze

Popularne posty