Reklama

Wyszukaj przepis

Rurki z kremem z ciasta francuskiego.

Przygotowałam dziś dla rodziny rurki bardzo szybkie w wykonaniu potrafią je wykonać nawet dzieci wystarczy lekka pomoc np. mamy czy starszego rodzeństwa. Pewnie zaraz będą docinki że robię z gotowców, ale przyznam się wam że jeszcze nigdy nie robiłam ciasta francuskiego jest przy nim bardzo dużo pracy i nie zawsze musi wyjść. Po za tym najważniejsze aby zadowolić rodzinę czymś pysznym i słodkim.

składniki :
1 ciasto francuskie 300 g,
1 jajko,
dowolny krem.

dodatkowo :
rurki.
 wykonanie : Gotowe ciasto pokroić na paski po 2 cm, przygotować rurkę.
Na przygotowane rurki nawijać po jednym pasku skośnie. Przygotowane rurki ułożyć na blaszce od piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia.

 Małe jajko roztrzepać widelcem i posmarować nim przygotowane do pieczenia rurki.

Tak przygotowane rurki wstawić do nagrzanego piekarnika ustawionego na 180 stopni i piec 20 minut w zależności od piekarnika do ładnego zarumienienia. Upieczone rurki wyjąć z piekarnika i ostudzić ( ciasto rurkowe idealnie odchodzi od metalowej rurki gdy jest zimne ).

Upieczone i ostudzone rurki wyłożyć na talerzu. Następnie wypełnić je dowolnym kremem ( u mnie gotowy w 5 minut krem tiramisu ).

Takie pyszne rurki świetnie nadają się dla niespodziewanych gości jak również jako słodki dodatek do kawy oraz dla dzieci np. do przedszkola. Z tego przepisu wyszło mi 18 sztuk rurek, jeśli ktoś potrzebuje więcej sztuk wystarczy zwiększyć składniki.
Komentarze

Popularne posty