Reklama

Wyszukaj przepis

Zupa Pietruszkowa.

Przygotowałam dziś wymyśloną prze ze mnie zupkę z korzenia pietruszki, zupka jest treściwa i bardzo zdrowa a zwłaszcza na nerki. Przygotowanie takiej zupy jest bardzo szybkie ale to już podam w opisie. Wczoraj kupiłam ładne duże korzenie pietruszki i od razu wiedziałam jaka przygotuję zupkę, pomysł powstał dosłownie od razu. W moim domu bardzo lubimy treściwe zupki a jeszcze jak wyjdą smaczne to już w ogóle człowiek jest w siódmym niebie. 

składniki : 

50 g tłuszczu z gęsi,

30 g marchewki z mieszanki europejskiej,

365 g korzenia pietruszki - 3 spore sztuki,

5 - 6 ziemniaków w zależności od gęstości zupy,

4 ziarenka ziela angielskiego,

1 liść laurowy,

25 g natki pietruszki,

1,5 łyżeczki przyprawy uniwersalnej.


wykonanie : Do garnka wlać półtora litra wody ( w zależności od ilości osób w domu u nas jest nas trzech ), dodać tłuszcz gęsi lub ulubione mięso oraz marchew wybraną z mieszanki europejskiej, całość zagotować następnie zmniejszyć ogień dodać ziemniaki pokrojone w kostkę, ziela angielskie, liść laurowy oraz przyprawę uniwersalną, gotować na wolnym ogniu do pełnej miękkości ziemniaków.

W międzyczasie Gdy wywar na tłuszczu gęsim ( który zaznaczę jest bardzo zdrowy zwłaszcza w czasie przeziębienia ) z dodanymi ziemniakami gotuje się na wolnym ogniu wtedy przygotować korzeń pietruszki a mianowicie obrać go ze skórki podzielić na mniejsze części a następnie zetrzeć na tarce jarzynowej.
Gdy dodane ziemniaki w wywarze z tłuszczu gęsiego są już wystarczająco miękkie wtedy dodać cały przygotowany wcześniej korzeń pietruszki. Z dodanym korzeniem pietruszki gotować zupę na wolnym ogniu do czasu miękkości dodanego startego korzenia pietruszki, doprawić jeszcze według swego smaku przyprawą uniwersalną. Jeśli dodany starty korzeń pietruszki jest już miękki dodać drobno posiekaną natkę pietruszki, zagotować i zdjąć z ognia.


Ugotowaną jeszcze gorącą zupę można podać ze świeżo zmielonym pieprzem czarnym i polecam dodanie kilku kropel przyprawy w płynie z dodatkiem lubczyku - magii, zupa smakuje wykwintnie. Nie jest słodka jakby to mogło się zdawać dobrze doprawiona jest naprawdę przepyszna. Serdecznie polecam przygotowywanie zup z tartymi warzywami to dobry patent na dzieci które nie lubią warzyw.

Komentarze

Popularne posty